Psycholog Jelenia Góra – Aleksandra Kubacka

O MNIE

Nazywam się Aleksandra Kubacka. Jestem psychologiem i psychoterapeutą.

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu (specjalność psychologia kliniczna), a także studia socjologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Jestem absolwentką 4-letniego podyplomowego kursu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim (szkolenie atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne). Ukończyłam także roczny kurs interwencji kryzysowej atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, a także liczne szkolenia z zakresu diagnozy psychologicznej,  interwencji kryzysowej i psychoterapii (m.in. w Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Pracowni Testów Psychologicznych i Pedagogicznych w Gdańsku, Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, Dolnośląskim Centrum Psychoterapii).

Pracuję w podejściu integracyjnym co oznacza, że terapia dostosowana jest do potrzeb konkretnej osoby – „szyta na miarę”. Szczególnie bliskie mojemu sercu są podejście ericksonowskie (zorientowane na przyszłość i odkrywanie zasobów pacjenta, wykorzystujące m.in. metaforę, trans) oraz humanistyczne (akcentujące takie wartości jak autentyczna relacja, samoakceptacja). W myśleniu o człowieku i relacjach międzyludzkich bliskie są mi także filozofia Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienie Bez Przemocy. Fascynują mnie obecne odkrycia naukowe w dziedzinie neuronauki i ich wykorzystanie w  psychoterapii.

Mam kilkunastoletnie doświadczenie niesienia pomocy psychologicznej. Dotychczas pracowałam m.in. w: Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Kłodzku, Poradni Rodzinnej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Jeleniej Górze, Ośrodku Leczenia Uzależnień w Miłkowie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich, Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Wałbrzychu.

Obecnie pracuję w Ośrodku Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Jeleniej Górze, współpracuję także z ”Naszą Fundacją”- jeleniogórską fundacją wspierającą osoby w kryzysie zdrowia psychicznego.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kieruję się kodeksem etyki tego towarzystwa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Jestem mężatką, mam syna. W wolnym czasie odpoczywam budując więzi z bliskimi mi ludźmi, a także w kontakcie z przyrodą, zwierzętami, dobrą książką i sztuką.

Scroll to Top